YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kryminalni złapali oszusta

10 marca 2019 11:26:11 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Międzyrzeccy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o dokonanie szeregu oszustw podczas zakupu używanych aut. Wśród poszkodowanych jest mieszkaniec naszego miasta.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim wpadli na trop nielegalnego procederu. Funkcjonariusze ustalili, że 25-letni mieszkaniec Słupska podejrzany jest o dokonanie szeregu oszustw podczas zakupu używanych aut. Zdarzenia te miały miejsce na terenie powiatów bialskiego i łosickiego, w okresie od listopada 2018 r. do lutego 2019 r.

Z informacji mundurowych wynikało, że sprawca znajdował na portalu internetowym ogłoszenia dotyczące sprzedaży aut wartości około 2-3 tys. zł. Po tym "kupował" wytypowane auto z odroczonym terminem płatności. Jak wynikało z zebranego materiału mężczyzna wprowadzał w błąd sprzedających. Nie miał zamiaru wywiązać się z obietnicy spłaty zobowiązania. W bardzo krótkim okresie od zakupu samochodu sprzedawał go z zyskiem bądź złomował.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna odpowiada za siedem takich transakcji. Po usłyszeniu zarzutów podejrzany przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Za oszustwa grozi mu kara do lat 8 pozbawienia wolności, która w przypadku recydywy może zostać zwiększona o połowę. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają czy są to jedyne przestępstwa na koncie 25-latka. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 marca 2019 12:29:16) Moze napiszcie coś na temat zanieczyszczenia krzny w dniu wczorajszym. autor: Mieszkaniec.
    logo male