Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
gmina Drelów

Łózecka Kalina będzie reprezentowała powiat w Bukowinie

30 maja 2022 10:31 | autor: Anna Ostapiuk
Zespół "Kalina" z Łózek reprezentantem powiatu na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej (fot. GCK Drelów)

Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie okazał się szczęśliwy dla zespołu śpiewaczego "Kalina" z Łózek. Reprezentantki gminy Drelów i powiatu bialskiego zakwalifikowały się do udziału w 56. Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej. Również na ogólnopolski festiwal w Kazimierzu pojedzie silna reprezentacja z naszego powiatu.

Zespół "Kalina" powstał na bazie członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Łózek, które rozpoczęły swoje występy wokalne w 2010 r. Zespół zadebiutował śpiewając kolędy, stopniowo do swojego repertuaru dołączał pieśni wielkopostne, patriotyczne, piosenki biesiadne, ludowe i inne. Wielokrotnie brał udział w przeglądach i uroczystościach gminnych, występuje również gościnnie w sąsiednich gminach i powiatach. W tym roku śpiewaczki z powodzeniem wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie.

Warto przypomnieć, że w 2020 r. w Bukowinie Tatrzańskiej z najlepszymi śpiewakami z Polski rywalizowała Angelika Magier z Szóstki ⇒ Sabałowe bajania na drelowską nutę . Wykonanie trzech pieśni regionu Bagnoszy w skompletowanym na tę okazję tradycyjnym stroju przyniosło śpiewaczce sukces w postaci trzeciej lokaty w kategorii śpiewu solowego.

Podczas eliminacji wojewódzkich wyróżnienie otrzymał Zespół Jutrzenka z Rogoźnicy. Do udziału w 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym wytypowano:
- Zespół Śpiewaczy „Sokotuchy” z Białej Podlaskiej - kat. zespół śpiewaczy
- Zespół Śpiewaczy „Leśnianki” z Leśnej Podlaskiej - kat. zespół śpiewaczy
- Zdzisława Marczuka z uczennicą Anielą Juszkiewicz z Zakalinek - kat. mistrz-uczeń

Sokotuchy wystąpią również podczas Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny