Policjanci złapali oszusta
Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 54-latka, który brał udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP". W połowie października sprawca wyłudził od mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego 50 tysięcy złotych.
W połowie października do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 82-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że została oszukana. Z relacji wynikało, że dzień wcześniej na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna twierdził, że prowadzi sprawę przeciwko szajce oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób. Dodał, że z posiadanych przez niego informacji wynika, że teraz to ona „jest na celowniku oszustów".
Niestety, pokrzywdzona uwierzyła w zapewnienia telefonicznego rozmówcy postępując zgodnie z jego wskazówkami. Wpłaciła gotówkę na wskazane przez sprawcę konto, które miało należeć do prowadzącego sprawę prokuratora. Kobieta dokonała kilku przelewów na łączną kwotę 50 tysięcy złotych. Kiedy zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów całą sprawę zgłosiła organom ścigania.
Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego z międzyrzeckiego komisariatu. Współpracując z funkcjonariuszami z Lublina i Białej Podlaskiej ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 54-letni mieszkaniec gminy Nidzica. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.
Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 54-latkowi zarzutu oszustwa. Sąd na wniosek policji i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany ma na koncie również inne przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
0
Policja szuka poszkodowanych
Kilka dni temu międzyrzeccy policjanci zatrzymali 25-latka odpowiedzialnego za oszustwa dokonywane przy zakupie używanych samochodów. Kryminalni ustalili, że mężczyzna odpowiada za siedem takich transakcji. Podejrzewają jednak, że mogło być ich więcej. Stąd apel do mieszkańców.
2
Policja na tropie autobusów
Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 69-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o znacznej wartości. Z umowy się jednak nie wywiązała, a pojazdów nie chciała zwrócić.