Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Proponują mieszkania na wynajem

14 października 2021 22:16 | autor: redakcja/Urząd Miasta

Władze Międzyrzeca Podlaskiego podpisały porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Urzędnicy przy pomocy ankiet badają teraz, czy są mieszkańcy zainteresowani mieszkaniami kompletnie wykończonymi i wyposażonymi w standardzie „pod klucz” o umiarkowanych czynszach.

Władze miasta chciałyby utworzyć wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości tzw. Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, dzięki której przy ulicy Leśnej miałyby powstać mieszkania o umiarkowanych czynszach. Byłyby to lokale kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”.

To oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku.

Zainteresowani mieliby także możliwość skorzystania z programu dopłat do czynszu z Funduszu prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. System dopłat do czynszu miałby funkcjonować w okresie pierwszych 15 lat trwania umowy najmu, a jego wysokość byłaby uzależniona od wielkości lokalu mieszkalnego i ilości zamieszkujących w nim osób.

Przewidywany czynsz w mieszkaniach SIM szacowany jest na poziomie ok.13 zł/m². Do tego trzeba dołożyć koszty wywozu odpadów oraz mediów (woda, ścieki, energia elektryczna i gaz). Faktyczna stawka czynszu będzie znana dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Istotne jest założenie, że lokatorzy w ramach naliczanego czynszu będą mogli stopniowo spłacać mieszkanie, tak aby w przyszłości stać się jego właścicielem.

Urzędnicy apelują teraz do zainteresowanych mieszkańców, aby wypełnili ankietę, która będzie przydatna przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwoli ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Nabór osób zainteresowanych odbywać się będzie w odrębnym postępowaniu. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta .

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny