YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rodzinnie w Rogoźnicy

6 czerwca 2017 22:07:58 | autor: redakcja/ZSP Rogoźnica
30 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy odbył się Dzień Rodziny połączony z XVI Gminnymi Biegami Przełajowymi im. Janusza Kusocińskiego.

Dzień Rodzinny i XVI Gminne Biegi Przełajowe w Rogoźnicy (fot SP w Rogoźnicy)

 

Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa, wspólne familijne spędzenie czasu wolnego, aktywność sportowa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz czynne zaangażowanie całych rodzin w działania odbywające się w trakcie wydarzenia. Honorowy patronat nad uroczystością objął wójt gminy Międzyrzec Podlaski. Święto rozpoczął uroczysty apel przybliżający sylwetkę patrona szkoły.

Przez cały dzień na scenie prezentowali się utalentowani wokalnie oraz tanecznie uczniowie szkoły w Rogoxnicy. Jak co roku na festynie nie zabraknąć również Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia”, który wykonał wiązankę tańców ludowych. Ponadto podczas imprezy można było odwiedzić miasteczko mundurowe i zobaczyć wóz strażacki, samochód Inspekcji Ruchu Drogowego, quad policyjny czy symulator strzałów z broni długiej. Wielką frajdę sprawiły dzieciom i młodzieży tzw. dmuchańce. W tym roku Rada Rodziców sfinansowała dwie zjeżdżalnie, żółwika-wspinaczkę, euro-bungee oraz byka rodeo, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem.

Ponadto na placu szkolnym rozmieszczono kilkanaście stanowisk, w których odbywały się gry, konkursy czytelnicze prowadzone przez panie bibliotekarki z gminnych bibliotek, loteria fantowa. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko słodkości przygotowane przez Radę Rodziców, która jak zwykle gdy zachodzi potrzeba, chętnie służy pomocą. Uczniowie klas trzecich gimnazjum wykonali belgijski taniec integracyjny.

Należy podkreślić, że w tym dniu Szkolny Klub Wolontariusza obchodził 10-lecie swojego istnienia i przygotował z tej okazji liczne atrakcje: foto-relację z działalności klubu, malowanie buziek i włosów, wręczanie baloników, gry i zabawy rodzinne. Każda konkurencja nagradzana była upominkami.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia była możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie, który stacjonował na szkolnym placu. Zgłosiło się 50 chętnych, jednak po medycznej weryfikacji około 8,5 litra krwi oddało 17 osób.

Uczniowie ZSP w Rogoźnicy pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Każdy nauczyciel zgodnie z harmonogramem realizował kilka punktów planu. Podczas festynu wszyscy mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje dla dzieci, młodzieży i rodziców nastawione były na promocję zdrowego spędzania wolnego czasu oraz integrację rodzin.

Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników szkoły oraz pomocy finansowej sponsorów: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rady Rodziców, Firm UZIMEX, AGMAR, Dr Gerard oraz Krynicy Vitamin S.A.


Dzień Rodzinny i XVI Gminne Biegi Przełajowe


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male