Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.8°C
Kontakt
Region

Rolnicy protestują!

9 lutego 2024 09:05 | autor: redakcja

9 lutego to dzień wielkiego protestu rolników przeciw unijnym zasadom tzw. „Europejskiego Zielonego Ładu” oraz importowaniu produktów rolnych z Ukrainy.

Rolnicze protesty zalały całą Europę. Kilka dni temu traktory zablokowały nawet ulice Brukseli. Na 9 lutego protest zapowiedzieli polscy rolnicy. „Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli ws. handlu z Ukrainą z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia” - tłumaczą w swoim komunikacie działacze NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Ostrzegawczy protest rolnicy zorganizowali już 24 stycznia. Według organizatorów w blisko 300 punktach protestowało około 50 tys. rolników. Teraz skala protestu ma być jeszcze większa. W województwie lubelskim zgłoszono ponad 20 rolniczych zgromadzeń, m.in. w Międzyrzecu Podlaskim, Łomazach, Wisznicach i Borkach. Rolnicze ciągniki napotkamy na drodze krajowej nr 2 oraz drodze ekspresowej nr 19. O godzinie 10 rolnicy chcą zablokować wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą.

>>>> Rolniczy protest 24 stycznia 2024 <<<<

Postulaty protestujących rolników

 • Stop niekontrolowanemu importowi produktów rolno - spożywczych z Ukrainy i pastw spoza Unii Europejskiej.

 • Żądamy natychmiastowych inwestycji w infrastrukturę portów morskich.

 • Stop Zielonemu Ładowi i absurdalnym wymogom w produkcji rolnej

 • Stop absurdalnym wymogom programu klimatycznego "Fit for 55"

 • Stop nadmiernej biurokracji

 • Żądamy przywrócenia licencji dla ukraińskich przewoźników

 • Żądamy uruchomienia pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych za lata 2022 i 2023 oraz poprawy działania aplikacji suszowej

 • Żądamy pilnego podjęcia prac nad uruchomieniem tzw. pomocy wojennej, czyli wsparcia dla rolników zagrożonych utratą płynności finansowej w związku z wojną na Ukrainie

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 lutego 2024 15:12)
  Wreszcie możemy spokojnie żyć ! Ruscy nie wjadą do nas bo ich czołgi nie spełniają unijnych norm czystości spalin. Brawo Unia !!!!
  autor: gość

  (13 lutego 2024 20:57)
  Wina Tuska i POPAPRAŃCÓW z Niemcami na czele
  autor: gość

  (12 lutego 2024 11:13)
  Na pewno nie będę głosował na pisowskich złodziei którzy sprowadzili miliony ton zboża z Ukrainy,nakradli miliardy a teraz rękami Wojciechowskiego komisarza uni Europejskiej ds rolnictwa wprowadzają zielony ład
  autor: gość

  (12 lutego 2024 08:59)
  Myślisz że Polacy będą głosować na Euroidiotów co chcą doić byki ,by nie molestować krów i jak dzisiaj wyczytałem tworzyć,, ekologiczną armię ,,? :)
  autor: gość

  (11 lutego 2024 06:06)
  Za dużo TVP Info, chyba PO gonią i v-ce kurdupla.
  autor: gość

  (10 lutego 2024 21:54)
  Rolnicy pogonią ostatecznie pisiorow od koryta,dostaną gumowcem po gębie jak kaminski od macierewicza
  autor: gość

  (10 lutego 2024 13:23)
  Tylko że on nie jest z PIS
  autor: gość

  (10 lutego 2024 13:21)
  Rudy, wiadomo.
  autor: gość

  (10 lutego 2024 10:48)
  kaczyński wczoraj powiedział że to wojciechowski z pis komisarz unie europejskiej jest winny za to co się dzieje z polskim rolnictwem
  autor: gość

  (10 lutego 2024 10:29)
  za to ludzie biorą poważnie, pis przestanie istnieć po wyborach do europarlamentu,znowu się przemalują na inną partię
  autor: gość

  (10 lutego 2024 00:52)
  Akurat tych sondaży nikt poważny nie bierze pod uwagę, chyba że tzw. POkememony.
  autor: gość

  (9 lutego 2024 18:13)
  Ja patrzę na notowania i sondaze gdzie pis dostaje 24 %,i serce mnie boli bo jest to o 24%za duzo
  autor: gość

  (9 lutego 2024 16:26)
  Greed, ja mam inne refleksje, ten naród jest najgłupszy w Europie . Stąd wieczne zabory, rozbiory, targowice Liberum Veta a teraz jednym krzyżykiem oddali nowu Polskę komuchom za ,która ojcow i dziadków katowali na dolkach. A to dlatego , bo podobno IQ 70% Polaków jest na poziomie idioty. Tych prostych i ,,wykształconych,, do kupy.
  autor: gość

  (9 lutego 2024 15:47)
  "Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę.
  autor: gość

  (9 lutego 2024 15:29)
  Nie kłam, to "kłamczucha" z Niemiec zdecydowała o tym. Tusk jak zwykle się zgodził
  autor: Gość

  (9 lutego 2024 15:28)
  Właśni ,ten Kaczor już w całej Europie strajki rolników zorganizował, strach pomyśleć co jeszcze wymyśli?
  autor: gość

  (9 lutego 2024 15:27)
  Wies głosowaniem pokazała jak pis przez ostatnie 8 lat ja wydymał, a przekręt ze zbożem ukraińskim które pisiory sprowadzaly to dopełnił
  autor: gość

  (9 lutego 2024 15:10)
  z debilami ciężko dyskutować, to wojciechowski komisarz pisowski w uni europejskiej od rolnictwa ustanawiał to wszystko, nawet pokraczny kaczyński chce żeby podał sie do dymisji
  autor: gość

  (9 lutego 2024 14:55)
  Tusk i jego przyjaciółka U.von Leyer (oszustka) są winni tego co dzisiaj się dzieje z polskim rolnictwem.To ona z Tuskiem zdecydowała o zielonym ładzie i sprowadzania zboża z Ukrainy.
  autor: Gość

  (9 lutego 2024 14:35)
  POkemony niedługo będą przepraszać ale nic to nie da. Wywiozą was do berlina na przyczepach z gnojem.
  autor: gość

  (9 lutego 2024 14:30)
  Pisuary powinni iść.z.kwiatami przepraszać na blokadę przy chrobrym a w pierwszym rzędzie duszek i skolimowski
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny