Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Samorząd wspiera szpitale

14 kwietnia 2020 17:16 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski wspiera szpitale w Międzyrzecu i Białej Podlaskiej w walce z koronawirusem (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Gmina Międzyrzec Podlaski wspiera lokalne szpitale w walce z koronawirusem przekazując środki finansowe i dary w postaci środków ochrony osobistej.

Gmina Międzyrzec Podlaski w ostatnim czasie wspomogła kwotą 7 000 zł Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim wraz z Pogotowiem.

8 kwietnia samorząd wsparł również oddziały obserwacyjno - zakaźny, ftyzjopulmonologiczny i onkologii pulmonologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej przekazując 100 gogli wielokrotnego użytku z zabezpieczeniem przeciw odciskom na twarzy, 200 maseczek medycznych, 400 znajdujących się w specjalnych wiadrach z 70-procentowym spirytusem chusteczek dezynfekujących oraz 1000 rękawiczek medycznych.  Dary dostarczyła do szpitala kierownik Referatu Oświaty Marta Cybulska-Demczuk.

Gmina zaangażowała się ponadto w zainicjowane przez lokalnych przedsiębiorców akcje, m.in. produkcję przyłbic ochronnych dla medyków.

Źródło: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (17 kwietnia 2020 10:52)
  Sukces
  Pacjent - penie doktorze, nie zbaczajmy z tematu (przepraszam za wpis o pracowniku). Pytanie padło - jak obecne władze miasta (i tu nie chodzi o to czy włodarz pochwali się, że jest z PO? KO?, czy przemilczy ten fakt, tak jak robi to kiedy mu pasuje). Ja się pytam, m. in. po to by zawstydzić władze i skłonić do działania. Podziękować za maseczki od prywatnego sponsora - kultura tego wymaga Przełknąć brak podatku od instytucji, która nie płaci od lat - mała strata. Dofinansować raz na x lat 20 tyś? czy 200 tyś, to także niewielki wysiłek w zestawieniu z 90 mln budżetem (moje zdanie). Ja oczekiwałbym realnego wsparcia, które odczuje tak szpital jak i mieszkańcy - podejrzewam, że gdyby to był okres wyborczy, to panowie tak z grubymi jak i cienkimi portfelami, na stanowiskach jak i ci starający się, chętnie by wsparli - mielibyśmy konferencje pod szpitalem każdego tygodnia. A tak, cisza - no podejrzewam, że po tym wpisie UM coś zadziała. Powodzenia!!! życzę zdrowia
  autor: Janusz - z PiS

  (17 kwietnia 2020 10:28)
  Sukces
  "sukces" Dla porządku nie jestem i nigdy nie pracowałem w UM.Jestem starym,emerytowanym lekarzem i nie pracuję już w zawodzie.Na temat funkcjonowania naszego miasta mam swój pogląd.Chcę panu uzmysłowić,że międzyrzecki szpital nie jest miejskim ,lecz powiatowym.Organem założycielskim jest powiat bialski i to on odpowiada za finanse szpitala.Zarówno miasto, jak i gmina Międzyrzec Podlaski ,mogą jedynie,w miarę swoich budżetów, wspierać szpital.Ps. Pana partia nie może pogodzić się z tym,że mieszkańcy wybrali na burmistrza P.Kota,a nie P.Janusa.Koniec dyskusji!
  autor: pacjent

  (16 kwietnia 2020 13:45)
  Sukces
  Pacjent i zapewne pracownik UM?- chodzi o obecną sytuacje - działania przeciw rozpowszechnianiu się wirusa - tego nie wyczytam w sprawozdaniach. A jak poruszamy trochę szersze spektrum, to pytanie: co zostało zrealizowane z deklaracji ukierunkowanych przeciw zamknięciu oddziału? Analiza przywołanego dokumentu wskazuje, że pomoc każdego roku była powtarzalne i zdaje się mało efektowna. Innymi słowy - mało efektowana i efektywna /oczywiście w papierach jest zapis/. Wsparcie bez większego wysiłku - umorzenie podatku. Karetka - to ta sama co na którą składali się parafianie? Proszę tylko nie pisz, że miasto przyłączyło się we wsparcie razem z WOSP - poprzez udostępnienie sali na licytacje WOSP).
  autor: Janusz - PiS

  (16 kwietnia 2020 08:59)
  Dla "Janusz z PIS"proponuję zapoznać się ze sprawozdaniami z wykonania budżetów miasta za kadencji nie tylko burmistrza Kota,ale też jego poprzedników.Z tych sprawozdań dowiesz się o finansowym wsparciu miasta dla szpitala.Ja tylko powiem,że od dziesiątek lat miasto umarza szpitalowi podatek od nieruchomości,współfinansowało min.zakup karetki i sprzętu diagnostycznego.Kwoty pomocy znajdziesz w sprawozdaniach.Wstyd mi za twoją wypowiedz,ale jesteś z PIS.
  autor: pacjent

  (15 kwietnia 2020 21:35)
  Sukcesy Kota
  BRAWA - a czym może pochwalić się władza Międzyrzeca Podlaskiego - Pan Burmistrz i jego zastępca? Doradcy tych Panów? ech...
  autor: Janusz z PIS

  (15 kwietnia 2020 15:07)
  Cieniutka ta pomoc
  autor: gość

  (15 kwietnia 2020 14:07)
  To po świętach jeszcze trzyma, czy sami półanalfabeci tutaj się udzielają ??.
  autor: hihot

  (15 kwietnia 2020 10:40)
  Do Białej dała sprzęt a tutaj sprzęt ciekawe dlaczego???
  autor: gość

  (15 kwietnia 2020 09:51)
  PSL, umie roliczać po swojemu. Mają wieloletnią praktykę.
  autor: Gość

  (15 kwietnia 2020 08:51)
  Samorząd wspiera szpital
  Dlaczego Gmina dała szpitalowi w Międzyrzecu gotówkę ,a nie sprzęt?.Jestem pewien, że dyrektor Zaniewicz przeznaczy te pieniądze na cel niezgodny z wolą Gminy.Proponuję ,aby rozliczył przyznaną kwotę np.faktury.
  autor: mieszkaniec

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny