YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Szykują Rzeczycę na dożynki

14 maja 2018 15:55:15 | autor: bk
Tegoroczne Święto Plonów w gminie Międzyrzec Podlaski zaplanowano 26 sierpnia. Gospodarzem wydarzenia będzie Rzeczyca. Przygotowania już się rozpoczęły.

Dożynki gminne zaplanowane na ostatni tydzień sierpnia rozpocznie uroczysta msza święta na boisku przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy. Po niej korowód dożynkowy przemaszeruje na plac przy remizie strażackiej, gdzie rozpocznie się świętowanie. Już wiadomo, że dożynkowi goście po zakończeniu oficjalnej części uroczystości będą się bawić przy muzyce takich gwiazd jak: Pudzian Band, Claudi, Fortex oraz Lider Dance. Umowy już podpisano.

Do samego wydarzenia zostały jeszcze ponad 3 miesiące, w tym czasie otoczenie remizy strażackiej nieco się zmieni. Taka jest też tradycja gminna – miejscowość, będąca gospodarzem tego najważniejszego rolniczego święta jest nagradzana za wkład w organizację. W Rzeczycy będą więc nowe nasadzenia i alejki w parku. To nie wszystko. Modernizację przejdzie również sama świetlica wiejska. Z programu „Senior+" gmina otrzymała 168 tys. zł dofinansowania na ten cel. Będzie więc przebudowa kuchni, sanitariatów oraz modernizacja wyposażenia.

Władze chciałyby również stworzyć w Rzeczycy przy remizie OSP otwartą strefę aktywności - OSA. Koszty szacowane są na 100 tys. zł. Gmina strara sie o dofinansowanie projektu m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Jestem dobrej myśli – mówi wójt Krzysztof Adamowicz, oceniając szanse zdobycia pieniedzy z zewnątrz. 

OSA z założenia ma być ogólnodostępnym plenerowym miejscem sportu, rekreacji i odpoczynku. W strefie znajdą się: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier. Bedzie to z pewnością duża atrakcja dla mieszkańców, szczególnie żaków z Krzny Rzeczyca oraz aktywnych członkow miejscowego Klubu Seniora.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 maja 2018 12:48:42) Dozynki Oczywiscie razem z Toba pierwszym rzedzie haha autor: Wiesiek
  (14 maja 2018 20:09:07) Dożynki Pewnie byś chciał mieszkać na wiosce co - Wiesiu, a nie kisisz sie w kawalerce na 3pietrze....... autor: Misia
  (14 maja 2018 20:03:43) dozynki Sam przyjedziesz i będziesz skakał haha autor: jbb
  (14 maja 2018 16:26:41) Dożynki Jak na dozynki przystało- prawdziwa wiocha!! Hahahaha autor: Wiesiek
  logo male