11.9°C

Trzy kolejki do końca

9 czerwca 2014 11:52 | autor: red.
Huragan Międzyrzec - Sokół Adamów 4:1

Zespół Huraganu wzmocniony juniorami starszymi pokonał 4:1 Sokoła Adamów w 24. kolejce rozgrywek klasy okręgowej.

W pierwszym kwadransie to Huragan był stroną przeważającą. Kończyło się jednak na licznych stałych fragmentach gry bez okazji do strzelenia bramki. Sokół szukał swojej szansy w kontratakach. Po jednym z nich w 16 minucie Karol Golec ostro zaatakował piłkarza rywali we własnym polu karnym, sędzia odgwizdał jedenastkę, i po chwili Michał Nowak musiał wyciągać piłkę z siatki.

Utrata bramki deprymująco podziała na międzyrzeczan, którzy dość długo nie potrafili złapać swojego rytmu gry. Przełamanie przyszło jeszcze przed przerwą. W 42 minucie Łukasz Bartoszuk wyszedł do prostopadłego podania i w polu karnym został zahaczony przez rywala. W efekcie sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny, który na bramkę zamienił Hubert Łukanowski. Zaledwie dwie minuty później Huragan wyszedł z szybką kontrą, a bramkarza Sokoła na raty pokonał Bartoszuk.

Po przerwie międzyrzeczanie jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki rywali. W 63 minucie kibice mogli zobaczyć firmową akcję juniorów starszych Huraganu. Z rzutu rożnego dośrodkował Alan Olszewski, a strzałem głową bramkarza Sokoła pokonał Piotrek Wojtczuk. W końcówce sprytnym podaniem popisał się Rafał Korgol. Piłka trafiła do Damiana Zdunka, który zmylił obrońców rywali i po ładnym uderzeniu umieścił ją w siatce.

- Adamów postawił nam wyżej poprzeczkę niż rywale z ostatnich spotkań. Widać było, że przyjechali tu z zamiarem urwania nam przynajmniej punktu – powiedział po meczu trener Jacek Syryjczyk. – Szkoda, że wypadliśmy z rytmu na prawie pół godziny po straconej bramce. Druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu. Dzięki juniorów ławkę rezerwowych mieliśmy mocną jak nigdy. Powinniśmy wygrać wyżej jednak tradycyjnie zawodziła skuteczność - stwierdził.

W sobotę, 14 czerwca, ostatnie ligowe spotkanie zagrają juniorzy starsi. Na własnym stadionie podejmować będą Ładę Biłgoraj. Początek meczu o godz. 16. Dzień później seniorzy zagrają na wyjeździe z Orkanem Wojcieszków. Ostatni wiosenny mecz na stadionie Huraganu odbędzie się w czwartek, 19 czerwca (Boże Ciało). Przeciwnikiem międzyrzeczan będzie Niwa Łomazy. Nie wiadomo jeszcze, o której godzinie rozpocznie się to spotkanie. Planowane było na godz. 17, jednak rywale prosili, aby grać trzy godziny wcześniej. Ostatnia kolejka klasy okręgowej zostanie rozegrana 22 czerwca. Huragan zagra na wyjeździe z ŁKS Łazy.

- Emocji w końcówce rozgrywek na pewno nie zabraknie – mówi trener Syryjczyk. – Z ligi spadną trzy zespoły i nasi najbliżsi przeciwnicy z Wojcieszkowa i Łomaz na chwilę obecną nie mogą być pewni utrzymania. Ostatnie spotkanie gramy z ŁKS Łazy, a jego stawką może być drugie miejsce w rozgrywkach - mówi trener Huraganu.

Huragan Międzyrzec - Sokół Adamów 4:1 (2:1)

Bramki dla Huraganu: Łukanowski 42 (karny), Bartoszuk 44, Wojtczuk 63, Zdunek 90

Bramka dla Sokoła: 16 (karny)

Skład Huraganu: Nowak - Puścian, Marczuk, Tusz, Korniluk - Bartoszuk (59' Zdunek), Rostek (80' Skrodziuk), Łukanowski, Olszewski (74' Korgol) - Pachulec, Golec (46' Wojtczuk)

23. kolejka – 08.06.2014

Dwernicki Stoczek Łukowski - Bizon Jeleniec 2:0

GLKS Rokitno - LZS Dobryń 2:2

Granica Terespol - Victoria Parczew 2:1

Grom Kąkolewnica - Unia Żabików 8:1

Janowia Janów Podlaski - Orkan Wojcieszków (goście nie dojechali z powody awarii autokaru)

ŁKS Łazy - Niwa Łomazy 5:1