Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
gmina Drelów

W Drelowie powstanie posterunek Policji

19 marca 2022 11:13 | autor: Anna Ostapiuk
fot. Anna Ostapiuk

W Drelowie trwają przygotowania do budowy Posterunku Policji, który zostanie zlokalizowany tuż przy Gminnym Zespole Usług Wodociągowych i Gospodarki Komunalnej przy trasie nr 813. Gmina odkupując grunt od właściciela prywatnego przekaże go na potrzeby Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak informował na początku marca wójt Gminy Drelów, warunkiem powstania na terenie gminy Drelów posterunku Policji jest wytyczenie działki i uzbrojenie jej w przyłącza wodne i elektryczne. W związku z tym samorząd prowadzi prace logistyczne uwzględniające szerokość działki i dojazd do niej. Konieczny jest także jej wykup od prywatnego właściciela. Kolejnym krokiem jest przekazanie jej Komendzie Wojewódzkiej Policji. - Posterunek zostanie wzniesiony na koszt państwa, prawdopodobnie stanie się tak do końca przyszłego roku - wyjaśnia Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski .

Posterunek Policji po latach powraca do Drelowa w zmienionej lokalizacji, obecnie będzie to sąsiedztwo Gminnego Zespołu Usług Wodociągowych i Gospodarki Komunalnej przy trasie nr 813. - Nikogo raczej nie trzeba przekonywać, że każda instytucja funkcjonująca w sferze usług publicznych podnosi rangę miejscowości, ale też i jej bezpieczeństwo - zauważa Kazimierski. - Droga 813 jest bardzo ruchliwa i mam nadzieję, że kiedy powstanie duży węzeł komunikacyjny w Łukowisku ta droga zachęci do inwestowania w naszym regionie i jeszcze tę komunikację poprawi. Zakładamy, że ruch stanie się tu jeszcze większy, a tym samym komisariat będzie jak najbardziej wskazany. Poza tym widzimy, co dzieje się za wschodnią granicą, więc poprawi to poczucie bezpieczeństwa samych mieszkańców. Myślę, że to też pozytywnie wpłynie na zwiększoną chęć osiedlania się na naszym terenie.

Warto zaznaczyć, że posterunek funkcjonował w Drelowie jeszcze w latach 90-tych i miał swoją siedzibę w budynku Urzędu Gminy. Jeszcze po roku 2000 w gminie pełnił dyżury funkcjonariusz Policji. Plany przywrócenia posterunku poawiły się m.in. w Strategii Rozwoju Lokalnego Gminy Drelów na lata 2008-2015, o co wnioskowała Rada Gminy III kadencji.

Powstanie posterunku wpisuje się w rządową zapowiedź odtworzenia 250 posterunków w małych miejscowościach, w każdym z nich zaplanowano stworzenie ośmiu etatów.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (23 marca 2022 14:41)
  Popieram poprzednika!
  autor: hubert

  (22 marca 2022 00:18)
  Będzie bliżej ludzi. Jestem za.
  autor: gość

  (21 marca 2022 22:22)
  Znowu nie przemyślana decyzja. Najpierw było jakąś gospodę otworzyć, bo co ta policja tam będzie robić?
  autor: HIHOT

  (19 marca 2022 11:52)
  Nic tylko składać papiery i do roboty... ha ha ha
  autor: Śmiechu warte

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny