Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.0°C
Kontakt
gmina Drelów

W Żerocinie zatańczyli z babim latem

4 października 2021 21:45 | autor: Anna Ostapiuk
W Żerocinie zatańczyli z babim latem (fot. Anna Ostapiuk)
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 02
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 03
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 04
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 05
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 06
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 07
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 08
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 09
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 10
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 11
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 12
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 13
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 14
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 15
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 16
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 17
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 18
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 19
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 20
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 21
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 22
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 23
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 24
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 25
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 26
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 27
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 28
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 29
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 30
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 31
W Żerocinie zatańczyli z babim latem 32

Po raz pierwszy od niedawno przeprowadzonego remontu i modernizacji Domu Ludowego Dwóch Kultur członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Żerocinie powitały w swoich progach gości, z którymi wspólnie zaśpiewały nastrojowe, jesienne ballady. Biesiadne spotkanie pod hasłem "Zatańczmy z babim latem" było okazją do pochwalenia się nowymi wnętrzami budynku i możliwościami, jakie nabył dzięki inwestycji gminy Drelów.

Spotkanie biesiadne "Zatańczmy z babim latem" odbyło się 2 października w Domu Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedzieli przedstawiciele zespołów śpiewaczych i kół gospodyń z terenu gminy Drelów . Członkowie zespołów "Czerwone korale" z Zahajek, "Kalina" z Łózek, "Worsianki" z Wors, "Bagnoszki" z Drelowa i zespołu śpiewaczego z Kwasówki zaprezentowali na scenie najpiękniejsze jesienne utwory, które wprowadziły przybyłych gości w nastrojowy, biesiadny klimat.

Dom Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie przeszedł w ostatnim roku gruntowny remont i modernizację (więcej ⇒ Dom ludowy w Żerocinie ), dzięki którym zmienił się jego wygląd zewnętrzny, wypiękniały wnętrza, poprawiła się również funkcjonalność nowej, przebudowanej kuchni. Inwestycja zamknęła się w kwocie przewyższającej milion złotych. - Gratuluję paniom z KGW i strażakom z OSP przede wszystkim cierpliwości. Rzeczywiście długo czekaliście na otwarcie tego obiektu, najdłużej w całej gminie. Remont i przebudowa odbyły się z największym zaangażowaniem środków z funduszy europejskich i samorządowych. Czekaliśmy na ten remont kilka lat, wreszcie został zakończony i - jestem co do tego przekonany - obiekt ten zostanie wykorzystany należycie, głównie z tego względu, że Żerocin jest wyjątkowo zgodny. Funkcjonuje zgodnie OSP i KGW, trudno właściwie podzielić te dwie organizacje. Zdawać by się mogło, że powołane zostały do różnych celów, a są ze sobą bardzo mocno powiązane. Nie przypominam sobie, by przez 18 lat mojej funkcji były jakiekolwiek niesnaski między nimi. Siłą Żerocina jest zgoda i współpraca - podkreślił wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski dodając , że zapewne po zakończeniu trwającego remontu przyległej remizy OSP odbędzie się wspólne oficjalne otwarcie obu obiektów. - Życzę wam, byście z tego obiektu korzystali najlepiej jak potraficie, by był zawsze otwarty dla mieszkańców i by czuli się w nim dobrze.

Wśród przybyłych gości znaleźli się starosta bialski Mariusz Filipiuk, radni gminy i sołectwa Żerocin, strażacy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkinie zaprzyjaźnionych kół gospodyń i zespołów. - Obok tego pięknego obiektu przejeżdżam praktycznie codziennie i od dłuższego czasu widziałem, jak wiele tu się dzieje. To, co tu robicie to coś bardzo cennego. Dobrze, że potraficie się razem spotykać, miło spędzać ze sobą czas i uśmiechać się do siebie - stwierdził starosta bialski Mariusz Filipiuk , przypominając w swoim krótkim przemówieniu, jak ważna w obecnych czasach jest umiejętność mówienia o innych w poztywnych słowach. Włodarzowi powiatu szczególne podziękowania złożyły śpiewaczki zespołu "Bagnoszki" z Drelowa, które z pomocą władz starostwa pojechały na dożynki wojewódzkie w Lubyczy Królewskiej, gdzie odebrały honorowe odznaczenie "Zasłużone dla województwa lubelskiego".

Uroczystość poprowadzili dyrektor GCK w Drelowie Michał Olesiejuk i przewodnicząca KGW Żerocin Janina Waszczuk. Podczas uroczystości odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów występującym na scenie zespołom oraz symbolicznych upominków osobom, które przyczyniły się do prężnego rozwoju KGW oraz płynnie przeprowadzonej inwestycji modernizacji domu ludowego. Podziękowania przyjęli starosta Mariusz Filipiuk, wójt Piotr Kazimierski, sekretarz Ireneusz Bielecki, inspektor ds. inwestycji i zamówień Robert Kot, była dyrektor GCK w Drelowie Wiesława Zaremba oraz sołtys sołectwa Żerocin i prezes OSP Tomasz Bieniek. Członkinie koła podziękowały także swojej wieloletniej liderce Janinie Waszczuk, która stoi na ich czele od początku reaktywacji działalności organizacji na terenie sołectwa w 2007 r.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny