Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Więcej czasu dla dłużników

28 sierpnia 2018 19:48 | autor: redakcja

Burmistrz Zbigniew Kot zwrócił się do rady miasta o wydłużenie do 30 listopada okresu przyjmowania wniosków do programu oddłużeniowego, który dotyczy lokatorów mieszkań komunalnych.

Dzięki programowi międzyrzeczanie mający zaległości czynszowe za mieszkania komunalne, mogą ubiegać się o umorzenie nawet do 70 procent swoich długów. Dotychczas do urzędu wpłynęło 30 wniosków i zawarto 20 umów z dłużnikami.

O skasowanie zobowiązania dłużnik może się starać w jednym z dwóch wariantów. W pierwszym warunkiem jest spłacenie 30 proc. należności w ciągu maksymalnie 18 miesięcy od dnia podpisania porozumienia. Odsetki w tym czasie nie będą naliczane. Drugi wariant zakłada spłatę połowy zadłużenia w miesięcznych ratach, nie później niż do 30 września 2022 roku. Tu także licznik odsetek zostanie zatrzymany. Warunkiem uzyskania ulgi jest brak bieżących zaległości oraz regulowanie opłat od czasu złożenia prośby o umorzenie. Dopiero po tym okresie konto dłużnika zostanie wyzerowane. Oba warianty dopuszczają możliwość 14-dniowego opóźnienia, ale tylko w uzasadnionych przypadkach losowych. Niedotrzymanie któregokolwiek z warunków skutkuje wygaśnięciem porozumienia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Zarządzania Mieniem Komunalnym (pokój nr 1) lub pod nr tel. 83 372 62 23.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (2 września 2018 17:23)
  A dla tych ktorzy regularnie placa,jest straszenie wywaleniem na bruk,w przypadku przekroczenia dochodu,tego dopuszczalnego.Ciekawe co jeszcze zaproponuje Kot,przed wyborami ?
  autor: gosc

  (2 września 2018 16:21)
  To się nadaje do prokuratury. Jakim prawem burmistrz umarza długi? Przecież to są pieniądze które miasto powinno z całą surowością egzekwować. 500+ 300+ i jeszcze długi-. W tym kraju tylko nic nie robić i wyłudzać, a jak się pracuje to po dupie dwa razy.
  autor: pracujący

  (29 sierpnia 2018 14:27)
  Miasto niech nie daje tym, co i tak mają z różnych stron. Lenie śmierdzące którym wszystko się należy. Do roboty a nie tylko produkować dzieci i pić wódę za 500 +
  autor: Gość

  (29 sierpnia 2018 10:24)
  po raz kolejny propmuje się leni i nierobów,ale cóż robić-zbliżają się wybory
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny