Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.5°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Wiwat 3 Maj!

6 maja 2023 11:33 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy przypomnieli moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja (fot. SP w Rogoźnicy)

Uczniowie klas II-VIII Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy wcielili się w role osób, które przyczyniły się do stworzenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystego apelu zaprezentowali ten ważny dla polskiego narodu moment.

Uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny, którego treść miała na celu przypomnienie doniosłej chwili z 3 maja 1971 r. Zaprezentowali sylwetki osób, które znacząco przyczyniły się do utworzenia dokumentu. Istotnym momentem było odczytanie dekretu Konstytucji przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodzi aktorzy wspólnie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, a uczniowie klas VII-VIII zatańczyli poloneza.

Wyjątkowość wydarzenia podkreśliły stylowe dekoracje oraz stroje z epoki, których użyczyło Gminne Centrum Kultury w Drelowie. Warto tu wspomnieć, że są to stroje, w których występował wielokrotnie, zdobywając najwyższe tytuły w konkursach i festiwalach, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Drelowiacy.

fot. SP w Rogoźnicy

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny