YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Z Krzny do Pioniera

28 stycznia 2021 16:08:32 | autor: Anna Ostapiuk
Talent młodej sportsmenki wyłapała Mini Akademia "Żak" Krzna, gdzie szkoliła swoje umiejętności w grze w piłce nożną. O początkach kariery piłkarskiej Zuzanny Drygiel pisaliśmy na początku 2019, dziś zapytaliśmy ją o treningi i sukcesy w nowym klubie UKS Pionier. Przy okazji sprawdzamy, jak w warunkach reżimu radzą sobie obecni trenerzy i wychowankowie Akademii z Rzeczycy.

Zuzanna Drygiel (od lewej czwarta w górnym rzędzie) z drużyną UKS Pionier PSW Biała Podlaska (fot. PSW BP)

Podopieczna Mini Akademii „Żak” Krzna odniosła swój wielki sukces w lutym 2019 r. podczas Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezesa LZPN, kiedy to strzelając pięć bramek przyczyniła się do zwycięstwa kobiecej drużyny piłki nożnej AZS PSW Biała Podlaska. O jej ciężkiej pracy pisaliśmy w lutym 2019 r. w materiale ⇒ Wielki talent Mini Akademii. Młoda piłkarka dołączyła wówczas do bialskiej drużyny dzięki świetnym wynikom i ogromnemu zaangażowaniu w doskonalenie swoich umiejętności. - Obecnie trenuję w klubie UKS Pionier PSW Biała Podlaska, gdzie gram na pozycji prawego skrzydłowegoPrzechodząc z Krzny Rzeczycy do Pioniera weszłam na wyższy poziom - przyznaje Zuzanna Drygiel.

Rzeczycka akademia skupia w swoich szeregach zarówno chłopców jak i dziewczynki. - Przykład Zuzanny Drygiel pokazał, że dzieci z Mini Akademi "Żak" Krzna Rzeczyca mogą zajść daleko i my będziemy im w tym pomagać - podkreśla gospodarz Krzny Łukasz Łosicki. - Zuza jest bardzo zdolną i inteligentną dziewczynką, sportowo doskonały napastnik. Wszystkie mecze, które rozegrała w Rzeczycy, były pełne sportowych emocji i przepięknych interwencji. Cieszę się, że poszła dalej i może się rozwijać piłkarsko. Życzę jej sukcesów piłkarskich oraz dalszej kariery.

Obecne występy w drużynie UKS Pionier to nowe wyzwania i nowe sukcesy. - Cieszę się, że mogę grać w tak dobrej atmosferze, spędzać czas ze wspaniałymi osobami i rozwijać się pod okiem najlepszych trenerów: Marka Kalinowskiego, Katarzyny Liwanowskiej oraz Magdy Koniecznej - dodaje zawodniczka. - Wiem, że ciężką pracą, wytrwałością i systematycznością możemy wiele osiągnąć jako drużyna. Teraz przygotowujemy się do ważnych meczy. 12 lutego będziemy grać finały o awans do Centralnej Ligi Juniorek, więc zarówno ja, jak i cała moja drużyna, ciężko pracujemy, aby osiągnąć pożądany sukces.


Zuzanna Drygiel, pierwsza z lewej w środkowym rzędzie (fot. arch. zawodniczki)

- Poprzedni rok pokazał, że wcale nie jest łatwo dla klubów sportowych czy też akademii takich jak nasza - stwierdza Łosicki. - Reżim sanitarny oraz obostrzenia spowodowały, że wszyscy musieliśmy zwolnić, ku zdrowiu i bezpieczeństwu innych. Dopiero gdy powoli wszystko wraca do normy, Mini Akademia "Żak" budzi się z przerwy i zaczynamy sportowe przygody. Liczymy, że liga wiosenna zacznie się planowo, aby dzieci mogły znów rywalizować na boiskach i orlikach. W Krznie pojawił się kolejny nowy trener, dołączył do nas wychowanek zaprzyjaźnionego klubu Huragan Międzyrzec Podlaski Kacper Chudowolski. Będzie on prowadził roczniki 2008 i 2009 - przedstawia najbliższe plany włodarz klubu i zachęca do wstąpienia w piłkarskie szeregi. - Z tego miejsca zapraszam wszystkie chętne dzieci z tych roczników do naszej akademii. 

Więcej informacji o treningach i zapisach pod nr tel: 888 842 816.

________________________
Fot. Zuzanna Drygiel

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male