Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.5°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Za kratami poczeka na wyrok

13 września 2022 16:49 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Bialscy i międzyrzeccy policjanci złapali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw „na policjanta”. 25-latek miał wyłudzić od pokrzywdzonych niemal 160 tysięcy złotych. Zatrzymano go na drodze krajowej nr 2 w pobliżu Wysokiego.

Do przestępstw dochodziło od sierpnia tego roku na terenie Białej Podlaskiej. Oszust dzwoniąc na telefony stacjonarne seniorów i lekko modyfikując informacje przekonywał, że ich pieniądze są zagrożone kradzieżą. By temu zapobiec pokrzywdzeni mieli przekazać gotówkę, rzekomo w celu jej sfotografowania i zabezpieczenia do celów procesowych. Były też przypadki straszenia, że pracownicy banku chcą wziąć kredyt na dane seniorów. Tu także przekonywał, że niezbędne jest przekazanie mu gotówki. Sprawca odebrał łącznie od pokrzywdzonych kwotę niemal 160 tysięcy złotych.

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu skrupulatnie gromadzili i weryfikowali wszystkie informacje dotyczące tych spraw. W ten sposób wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o odbieranie gotówki od seniorów.

Zatrzymano go w miniony czwartek na drodze krajowej nr 2 obok Wysokiego podczas działań przeprowadzonych wspólnie z międzyrzeckimi funkcjonariuszami. 25-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego był kompletnie zaskoczony policyjną akcją.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu skąd został doprowadzony do bialskiej prokuratury. Podejrzany jest o szereg oszustw oraz usiłowanie kolejnego oszustwa, do którego doszło w dzień zatrzymania. Wówczas sprawca namówił seniora do wypłaty 19 tysięcy złotych. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do przekazania gotówki, bo w porę zareagowała osoba z rodziny seniora.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 25-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności ze przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę. Sprawa ma charakter rozwojowy – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny