Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12°C
Kontakt
gmina Drelów

Zmiany na stanowiskach dyrektorskich

30 sierpnia 2021 11:54 | autor: Anna Ostapiuk
Szkoła Podstawowa im. Unitów Drelowskich w Drelowie (fot. Anna Ostapiuk)

W roku szkolnym 2021/2022 następują zmiany na stanowiskach dyrektorskich, które dotyczą szkół podstawowych w Drelowie, Dołdze i Żerocinie.

Wraz z rezygnacją Doroty Sawczuk ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie (więcej ⇒ Będzie zmiana dyrektora ) ogłoszono konkurs, w wyniku którego z dniem 23 sierpnia 2021 r. funkcję tę powierzono Grzegorzowi Michalczukowi . Kandydat przez ostatnie lata pełnił rolę dyrektora placówki w Dołdze. Zadanie kierownika drelowskiej szkoły zgodnie z mianowaniem będzie wykonywał do 31 sierpnia 2026 r.


Dyrektor Grzegorz Michalczuk z uczniami Szkoły Podstawowej w Dołdze (fot. SP w Dołdze)

Jak informuje wójt gminy Drelów, w związku z wolnym stanowiskiem kierowniczym w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Dołdze, w ostatnich dniach lipca ogłoszono konkurs, w wyniku którego do funkcji dyrektora placówki do dnia 31.08.2026 r. powołano Magdalenę Semeniuk , dotychczas zarządzającą Szkołą Podstawową im. Legionów Polskich w Żerocinie. - Z racji tego, że jest już za późno, by ogłosić i rozstrzygnąć konkurs dotyczący tej placówki, korzystam z możliwości powierzenia stanowiska na 12 miesięcy pracownikowi szkoły. Może się to odbyć po zaakceptowaniu kandydata przez grono pedagogiczne i kuratorium, co nastąpiło. Zaakceptowano kandydaturę pani Mirosławy Woźniak, która przez najbliższe 12 miesięcy będzie pełniła funkcję dyrektora w pełnym tego słowa znaczeniu, zmienia się tylko sposób wyboru. Jest to powszechna procedura stosowana w tego typu przypadkach - wyjaśnia sytuację dotyczącą zwolnionego stanowiska w Żerocinie wójt Piotr Kazimierski . Mirosława Woźniak będzie pełniła obowiązki dyrektora do dnia 31.08.2022 r.

REKLAMA

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny