YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Archeolodzy wracają do gminy Drelów

17 sierpnia 2017 20:39:05 | autor: redakcja
Gmina Drelów zaprasza pasjonatów historii na piknik archeologiczny. W dniach 18-26 sierpnia będzie można przyjrzeć się pracy archeologów w Witorożu, Szóstce i Horodku.

Poszukiwania śladów Gotów w Witorożu (fot. miedzyrzec.info)

 

Piknik rozpoczyna się w piątek 18 sierpnia. O godzinie 9 archeolodzy spotkają się w Witorożu, który będzie ich bazą wypadową. Stamtąd po odprawie wyruszą na badania terenowe. Prace potrwają tydzień, a badaczy na archeologicznych stanowiskach spotkamy w godzinach 8-16.

W dniach 18-21 sierpnia archeolodzy będą pracować w Witorożu na placu za budynkiem jednostki OSP, gdzie będą prowadzone dalsze poszukiwania śladów germańskiego plemienia Gotów. W dniach 22-23 sierpnia zaplanowano prace w Szóstce w okolicach kościoła parafialnego. Tam badacze podejmą próbę zlokalizowania cmentarzyska i osady z okresu rzymskiego. W dniach 24-26 sierpnia archeolodzy pojawią się także w Horodku. W pobliżu miejscowego zabytkowego kościoła będą poszukiwać śladów wczesnośredniowiecznego grodziska.

Wykopaliska oprócz strony badawczej mają mieć także aspekt edukacyjny, dlatego w archeologicznym pikniku może wziąć udział każdy zainteresowany. Władze gminy zapraszają pasjonatów historii oraz wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się ze specyfiką pracy archeologów.


Poszukiwania w Witorożu rozpoczęły Piknik Archeologiczny


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male