Kontakt

Dziewięć goli Huraganu

6 października 2013 21:33 | autor: mw
Victoria Parczew - Huragan Międzyrzec 3:7 (06.10.2013)

W 8 kolejce rozgrywek klasy okręgowej piłkarze Huraganu pokonali na wyjeździe Victorię Parczew 7:3. Pięć razy do bramki rywali trafiał Sebastian Mazur.

Huragan rozpoczął to spotkanie koncertowo, a grano w rytm Mazura... Już w czwartej minucie po dośrodkowaniu Kamila Boguckiego z rzutu rożnego Sebastian Mazur skierował piłkę do siatki głową. W 17 minucie trafił po raz drugi wykorzystując podanie Radka Puściana. Sześć minut później napastnik Huraganu wykorzystał niezdecydowanie obrońców gospodarzy strzelając trzecią bramkę. W 25 minucie po koronkowej akcji gości gola strzelił Łukasz Kowalczyk, a piłkę dogrywał mu... Mazur. Zaledwie trzy minuty później ku rozpaczy gospodarzy Mazur strzelił swoją czwartą bramkę w tym meczu, a drugą asystę zaliczył Bogucki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:5.

Na plus dla gospodarzy trzeba napisać, że na drugą połowę wyszli zdeterminowani, aby jednak coś Huraganowi strzelić. Faktem jest, że nie przebierali przy tym w środkach, grając bardzo ostro, co wielu międzyrzeczan odczuło dość boleśnie.

Mimo starań piłkarzy Victorii to Huragan strzelił pierwszy bramkę w II połowie. W 75 minucie ponownie do siatki trafił Mazur po podaniu Puściana. Minutę później gospodarze zdobyli w końcu swoją bramkę, wykorzystując błąd naszych środkowych obrońców. W 85 minucie znów strzelił Huragan, niestety tym razem do własnej bramki. Po nieporozumieniu Michała Nowaka z Kamilem Kornilukiem, ten ostatni niefortunnie uderzył głową i piłka wpadła do siatki. Wpadkę Huragan powetował sobie w 89 minucie. Po ładnej akcji gola na 2:7 strzelił Arkadiusz Rostek, a asystę zaliczył Damian Zdunek.

Kuriozalna była ostatnia bramka w tym spotkaniu. Przy akcji gospodarzy w naszym polu karnym sędzia boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Mateusz Łobejko kopnął piłkę przekonany, że akcja jest zakończona. Futbolówka wpadła do siatki Huraganu a sędzia główny odgwizdał gola dla gospodarzy.

- Pierwsze 30 minut zagraliśmy koncertowo – komentował po spotkaniu trener Jacek Syryjczyk. - To była szybka piłka i wychodzenie na pozycje, także gospodarze nie bardzo wiedzieli, co się dzieje na boisku. Prowadząc 5:0 zaczęliśmy grać trochę niefrasobliwie, stąd dwie bramki samobójcze, które trafiają mi się po raz pierwszy w karierze trenerskiej. Cieszę się, że do gry w Huraganie wrócił Sebastian Mazur. O jego wartości po dzisiejszym spotkaniu chyba nikogo nie trzeba przekonywać – powiedział trener.

Jest też dobra informacja z frontu medycznego. Przy czym jest to w zasadzie szczęście w nieszczęściu, bowiem wszystko wskazuje, że Jakub Zaniewicz ma zerwane wiązadła krzyżowe i czeka go długa absencja.

- Dzięki pomocy burmistrza, który ma znajomą lekarkę w lubelskiej klinice w poniedziałek Kuba pojedzie tam na badania i jeżeli będzie potrzebna operacja, to zostanie szybko przeprowadzona – informuje Jacek Syryjczyk.

Victoria Parczew – Huragan Międzyrzec 3:7 (0:5)

Bramki dla Huraganu: Mazur 4, 17, 23, 28 i 75, Kowalczyk 25, A. Rostek 89

Huragan: Nowak - Bartoszuk, Węgrzyniak, Łobejko, Korniluk - Puścian, Zdunek, Kowalczyk (86' R. Kwaśniewski), Łukanowski (55' Rusinek) - Bogucki (77' Golec), Mazur (81' A. Rostek)

8. kolejka - 06.10.2013

Bizon Jeleniec - GLKS Rokitno 1:1

Dwernicki Stoczek Łukowski - Granica Terespol 2:1

LZS Dobryń - Grom Kąkolewnica 0:3 (walkower - gospodarze nie mieli ważnych badań lekarskich)

Janowia Janów Podlaski - Sokół Adamów

Huragan Międzyrzec - Unia Żabików (godz. 15)

ale jaja
    Co jest Panowie gdzie negatywy widzę mord.....y zamknięte ;d;d; ooooo takkkk oooo jeeeee

niepokonani
    Huragan jako jedyna drużyna w lidze okręgowej nie przegrał żadnego meczu a jak jest stabilny skład to wręcz demolują przeciwników.Ostatni mecz z Victorią Parczew jest tego najlepszym przykładem.Do przerwy zawodnicy Huraganu po wspaniałej grze prowadzili 5:0 a mogło być więcej gdyby nie egoizm znakomitego w tym meczu Sebastiana Mazura.W drugiej połowie parczewiacy zagrali bardzo ostro wręcz brutalnie stąd asekuracyjna i ostrożna gra naszych piłkarzy mających w głowie kolejny mecz z Żabikowem.W tym meczu wszystkie formacje zagrały wręcz wzorcowo.Na szczególne słowa uznania zasługują Zdunek i Kowalczyk którzy trzymali cały środek i rozgrywali piłkę jak profesorowie.Zgromadzeni na stadionie kibice bili brawa zawodnikom Huraganu a do swoich krzyczeli-''zejdżcie z boiska będzie tylko 3:0''.Ogromne gratulacje należą się trenerowi Jackowi Syryjczykowi który pomimo wielu problemów potrafi znakomicie zmotywować zespół.Mam nadzieję że zarówno trener jak i zawodnicy pozamykali usta tym''fałszywym''kibicom którzy ich oczerniają.