YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Potańcówka na dechach

6 czerwca 2021 11:50:00 | autor: Anna Ostapiuk
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu zaprasza na pierwszą gminną Potańcówkę na dechach, podczas której na amatorów muzyki czekają warsztaty tańca tradycyjnego, koncert i taneczna zabawa z ludowym przytupem.

Gminna Potańcówka na dechach odbędzie się 25 czerwca o godz. 18:00 przy remizie OSP w Zaściankach. Będzie to pierwszy warsztat tańca tradycyjnego w ramach realizowanego przez GOK projektu dofinansowanego w ramach programu "Kultura-Interwencje 2021" przez Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (więcej o samym projekcie ⇒ GOK gospodarny i pomysłowy). Wśród dodatkowych atrakcji koncert tańca tradycyjnego i potańcówka.

Wstęp na koncert i potańcówkę oraz udział w warsztacie jest bezpłatny.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają takie tańce tradycyjne jak łysy, kozak, tupacz czy śpiuch, a dodatkowo bardziej znane polki, oberki i walczyki, przy których bawili się nasi przodkowie.
Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji "Z przytupem". Do tańca zagra mistrz Zdzisław Marczuk z kapelą, skrzypek, harmonista, bębnista, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male