Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.7°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Potańcówka na dechach

6 czerwca 2021 11:50 | autor: Anna Ostapiuk

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu zaprasza na pierwszą gminną Potańcówkę na dechach, podczas której na amatorów muzyki czekają warsztaty tańca tradycyjnego, koncert i taneczna zabawa z ludowym przytupem.

Gminna Potańcówka na dechach odbędzie się 25 czerwca o godz. 18:00 przy remizie OSP w Zaściankach. Będzie to pierwszy warsztat tańca tradycyjnego w ramach realizowanego przez GOK projektu dofinansowanego w ramach programu "Kultura-Interwencje 2021" przez Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (więcej o samym projekcie ⇒ GOK gospodarny i pomysłowy ). Wśród dodatkowych atrakcji koncert tańca tradycyjnego i potańcówka.

Wstęp na koncert i potańcówkę oraz udział w warsztacie jest bezpłatny.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają takie tańce tradycyjne jak łysy, kozak, tupacz czy śpiuch, a dodatkowo bardziej znane polki, oberki i walczyki, przy których bawili się nasi przodkowie.
Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji "Z przytupem". Do tańca zagra mistrz Zdzisław Marczuk z kapelą, skrzypek, harmonista, bębnista, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej".

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny