YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Przedsiębiorcy pomagają w walce z wirusem

5 kwietnia 2020 12:20:49 | autor: mw
Kolejne firmy deklarują pomoc dla służb w walce z koronawirusem. Tirmet rozpoczął zbiórkę kremów do rąk, które zostaną przekazane do szpitali, a Gepard-Clean bezpłatnie ozonuje karetki i wozy strażackie.

Z bezpłatnego ozonowania swoich wozów skorzystali m.in. strażacy z OSP Drelów (fot. OSP Drelów)

Pisaliśmy już o pięknym geście firmy PESAN z Zahajek, która nieodpłatnie przekazała ponad 2 tys. szt masek, masek wielokrotnego użytku z filtrami P3, kombinezonów, chemii dezynfekcyjnej, opryskiwaczy i rękawiczek. Te produkty trafiły do międzyrzeckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Komisariatu Policji, Pogotowia Ratunkowego i Szpitala Powiatowego.

Informowaliśmy również o akcji rozpoczętej w Międzyrzecu przez firmę Kreatywne Dziecko, do której dołączyli inni posiadacze drukarek 3D. Dzięki tym osobom powstają ochronne przyłbice dla medyków. Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest obecnie akcja zbiórki środków na niezbędne materiały do produkcji przyłbic.

W przyszłym tygodniu do mieszkańców Międzyrzeca oraz gmin Drelów i Międzyrzec trafią maseczki ochronne w ramach akcji "Maseczka dla Polski", w której ważną rolę odgrywa firma Wipasz.

Są również inne inicjatywy, o których warto wspomnieć. Tirmet Autoryzowany Dealer Iveco dołączył do akcji swego partnera biznesowego Grupy DBK i rozpoczął zbiórkę kremów do rąk, które zostaną przekazane do szpitali w Międzyrzecu, Białej Podlaskiej i Siedlcach.

"W tym trudnym okresie epidemii każda pomoc naszym służbom medycznym walczącym na pierwszej linii jest potrzebna. Możliwości pomagania jest wiele! (...) W naszych siedzibach w Międzyrzecu Podlaskim i Siedlcach jest możliwość pozostawienia choćby jednego opakowania kremu, który ulży spękanym od środków dezynfekujących dłoniom naszych lekarzy i pielęgniarek. Chętnych prosimy o dostarczenie produktów do naszej siedziby w Międzyrzecu ul. Radzyńska 4 oraz w Siedlcach ul. Starowiejska 252 i pozostawienie ich w wyznaczonych do tego bezpiecznych miejscach ograniczających nasze wzajemne kontakty. Nie chcesz wychodzić z domu, a chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami, a my na pewno coś wymyślimy" – apeluje Tirmet.

Osoby, które chcą pomóc mogą kontaktować się z organizatorami akcji telefonicznie (83 371-61-60 oraz 25 748-16-16) lub mailowo: gabriela.kulik@tirmet.pl

Do walki z koronawirusem włączyła się również firma Gepard-Clean.

"Kochani sytuacja jest trudna, nie będziemy tego ukrywać. Ale naszych problemów nie da się nawet w części porównać do tego, z czym zmaga się teraz służba zdrowia i inne służby mundurowe. Dlatego w związku z zaistniałą sytuacją (Koronavirus COVID-19) postanowiliśmy wykorzystać nasze możliwości tak, żeby chociaż trochę pomóc w tych trudnych chwilach. Na Start przygotowaliśmy fajną akcję. ZA DARMO będziemy ozonować/odgrzybiać karetki pogotowia, wozy strażackie i policyjne radiowozy. Zachęcamy do kontaktu i umawiania się na usługę" - zaprasza Gepard-Clean.

Zainteresowani mogą dzwonić na numer 501-055-463. Gepard-Clean ma swoją siedzibę na ulicy Balladyny. Firma zajmuje się praniem wszelkiego rodzaju tapicerki meblowej, dywanowej i samochodowej oraz ozonowaniem pomieszczeń, samochodów i dywanów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male