9.1°C

Grad bramek na Pszennej

1 września 2013 18:39 | autor: mw
Huragan Międzyrzec – Grom Kąkolewnica 5:3 (1:2)

Piłkarze Huraganu zadebiutowali w końcu w klasie okręgowej przed własną publicznością. Po emocjonującym spotkaniu pokonali Grom Kąkolewnica 5:3.

Wynik meczu otworzył w 32 minucie Hubert Sierpień. Pięć minut później ten napastnik sprytnie i celnie uderzył z rzutu wolnego, wykorzystując błąd w ustawieniu naszego muru. Kibice z Kąkolewnicy, którzy licznie stawili się na międzyrzeckim stadionie zaczęli już wtedy świętować zwycięstwo swojego zespołu. Jak się okazało, była to radość przedwczesna...

W 42 minucie po szybkiej kontrze Huraganu Hubert Łukanowski przedłużył piłkę do Kamila Boguckiego, a ten kapitalnie przelobował bramkarza Gromu.

Na druga połowę gospodarze wyszli mocno zmotywowani. Zastosowany przez nich pressing przyniósł efekt już w 47 minucie. Łukasz Kowalczyk skutecznie zablokował podanie bramkarza gości i odbita od napastnika Huraganu piłka wpadła do siatki.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 60 minucie Dominik Marczuk, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukanowskiego mocnym strzałem lewą nogą wbił piłkę do siatki. Sześć minut później było już 4:2. Celnym uderzeniem popisał się Jakub Zaniewicz, a piłkę dogrywał mu Kowalczyk.

Od 68 minuty goście grali w osłabieniu. Karol Szcześniak faulował wychodzącego na czystą pozycję Boguckiego i został za to ukarany czerwoną kartką. Pomimo tego, Grom jeszcze raz pokazał, że jest zespołem groźnym, a na stadionie przy Pszennej ponownie zrobiło się nerwowo. W 70 minucie Mateusz Łobejko pechowo poślizgnął się, co wykorzystał Sierpień wychodząc sam na sam z Mateuszem Paszko, i zdobywając kontaktową bramkę na 4:3.

Po zespole gości nie było specjalnie widać, że gra w osłabieniu. Huragan miał wprawdzie przewagę, lecz piłkarze z Kąkolewnicy groźnie kontratakowali. Nadzieje przyjezdnych na korzystny rezultat ostatecznie rozwiał w 88 minucie Adam Osiej, który po podaniu Zaniewicza pokonał bramkarza Gromu, ustalając wynik spotkania.

- To był ważny, zacięty i momentami bardzo wyrównany mecz – skomentował trener Jacek Syryjczyk. – Graliśmy z groźnym przeciwnikiem, i przyznaję, że ciśnienie mi kilka razy skoczyło. Wierzyłem jednak w swój zespół, bo wiem na co stać chłopaków. Ciężko pracuje się nad taktyką, gdy praktycznie na każdym treningu są różni piłkarze. To samo dotyczy także meczów. Nie jestem pewien, jakim składem będę dysponował za tydzień w spotkaniu z Granicą Terespol. Sezon zaczął się dla nas pechowo. Mamy plagę kontuzji i absencji spowodowanych różnymi sprawami życiowymi. Bardzo chciałbym mieć komfort pracy z pełną kadrą. Dziś pokazaliśmy, że stać nas na dużo, ale to na pewno nie wszystko. Jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczymy kibiców – obiecuje trener Huraganu.

Bramki dla Huraganu: Bogucki 42, Kowalczyk 47, Marczuk 60, Zaniewicz 66, Osiej 88

Bramki dla Gromu: Sierpień 32, 37, 70

Huragan: Paszko – Węgrzyniak, Marczuk, Łobejko, Korniluk (75’ F. Kwaśniewski), Puścian (80’ Bartoszuk), Zdunek (84’ Urbaniuk), Zaniewicz, Łukanowski, Bogucki (84’ Osiej), Kowalczyk

Grom: Brodawka – Jędruchniewicz, Szcześniak, Kalenik (70’ Wysokiński), Sokół, Chromik, Borkowski, Krasuski (55’ Góralski), Muszyński (50’ Kosel), Śmieciuch (80’ Lecyk), Sierpień

3. kolejka - 1 września

Unia Żabików - Bizon Jeleniec 5:1

Sokół Adamów - Victoria Parczew 2:1

Orkan Wojcieszków - LZS Dobryń (odwołany)

(4 września 2013 19:33)
    Zgadza się. Kibiców mieli dobrych. Przynajmniej śpiewali. Szkoda że w Międzyrzecu nie ma grupy która by dopingowała piłkarzy.

(4 września 2013 10:01)
    meczyk
    fajny mecz i zasłuzone zwycięstwo Huraganu. Fajnie, że walczyli do końca i nie załamali się po stracie 2 goli. Kartaka czerwona raczej nie zasłużona. Dużo kibiców Gromu, którzy fajnie dopingowali swoj zespół i co ważne nie obrazali naszych piłkarzy i kibiców. A teraz czas na kolejne zwycięstwa.
    autor: ups

(2 września 2013 19:22)
    Byłeś blisko tej sytuacji? Czyżby wspaniały bramkarz Gromu wpadł na stronę? :D

(2 września 2013 11:31)
    Ja bym nie dał tej czerwonej kartki. Zawodnik nie byłby sam na sam z bramkarzem. Wiem bo byłem blisko tej sytuacji.

(2 września 2013 08:24)
    Do obserwatora
    Jeżeli ta kartka była z kapelusza to Ty jestes konkretny szcza.w i się nie znasz na piłce !!!!!!!!!!! Bogucki był już sam na sam z bramkarzem a z jego szybkością to mina by bramkarza jak pachołek dlatego obrońca dostał czerwo bo nie wiedział jak już ma jego zatrzymać łapiąc za koszulkę !!!! I każdy wie że czerwona kartka była jedynym rozwiązaniem
    autor: Kibic !!!

(1 września 2013 21:33)
    Gratulacje
    Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. Juniorzy prezentują się nadzwyczaj dobrze, seniorzy powolutku do swojej dobrej dyspozycji dochodzą i mają duże wahania formy. Co do samych juniorów, byłem na ich jednym meczu z Motorem Lublin. Rywal z górnej półki i choć mecz ten przegrali 0:2 nie grając optymalnym składem to pokazali duże pokłady umiejętności i gdyby nie błędy pojedynczych zawodników Motor wracałby do Lublina ośmieszony. Brawo Jacek Syryjczyk! Brawo Huragan!
    autor: kogucik

(1 września 2013 21:10)
    Szkoda czytać takie wypowiedzi "obserwatora". Gówno o piłce wie, być może nie potrafi jej porządnie kopnąć a wypowiada się na temat meczu w którym Huragan wzniósł się w drugiej połowie na wyżyny swoich umiejętności i wygrał we wspaniałym stylu. Wspaniałym który był lekko brudzony przez brzydką grę Gromu a w drugiej połowie również przyjezdnych kibiców z Kąkolewnicy. Choć i oni przyznali wyższość drużynie z Międzyrzeca. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów drużynie Jacka Syryjczyka! To co tworzy z seniorami, ale również z juniorami starszymi którzy na tę chwilę zajmują 5 miejsce w województwie stanowi powód do dumy! Brawo Brawo Brawo!!!

(1 września 2013 20:07)
    Należności jak są to trzeba uregulowac ale czerwona kartka wcale nie była z kapelusza. Bogucki był faulowany gdy wychodził sam na sam z bramkarzem!

(1 września 2013 19:44)
    DZIADOSTWO
    pomimo zwycięskiego wyniku - DZIADOSTWO ze strony MOSiR gdyby nie śmieszna czerwona kartka z kapelusza to kto wie jakim wynikiem by się skończyło grzyb obecny na meczu, szkoda że nie śród kibiców, niech ureguluje należności w stosunku do piłkarzy za zakup obuwia tak jak obiecał "europoseł"!!!!!!!!
    autor: OBSERWATOR MECZU